Asseco z ofertą Uczelnia 3.0 na Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych.

Ponad 40 rektorów Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych z całej Polski spotkało się w dniach 11-13 września w Suwałkach. Uczestnikom Zgromadzenia Planarnego Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych towarzyszyli przedstawiciele Asseco Data Systems.

 

 

Konferencyjna rozpoczęła od podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Asseco Data Systems i  Konferencją Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych (KRePUZ).

 

 

 

Podczas Konferencji zaprezentowano program Asseco dla Uczelni (Uczelnia3.0) a w szczególności wykorzystanie Wirtualnej Rzeczywistości w procesie kształcenia, platformę UniCloud jako narzędzie znane komercyjnie, teraz dostosowane do potrzeb realizacji ścieżki dydaktycznej na kierunkach informatycznych i technicznych oraz System Biblioteczny z elementami sztucznej inteligencji.

Relacja z wydarzenia dostępna tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=Q6OjRQheVHo

 

Uczelnia 3.0 to na dziś 14 modułów przygotowanych w ramach dedykowanej oferty dla wyższych Uczelni. Wśród nich znajdują się takie rozwiązania jak platforma edukacyjna, oprogramowanie akademickich biur karier, system ERP, platforma UniCloud przystosowana do realizacji ścieżki dydaktycznej na kierunkach informatycznych i technicznych, szkolenia, sprzęt i wiele innych modułów dostarczanych do kilkudziesięciu Uczelni w Polsce i na świecie.

Zdecydowanie istotną wartością jest także wsparcie świadczone Uczelniom w zakresie pozyskiwania środków UE przez co oferta dla Uczelni Wyższych jest kompleksowa. Moduły Uczelni 3.0 oparte o University Cloud by Asseco to także kompletne rozwiązanie oparte o chmurę Asseco przeznaczone do wsparcia procesów związanych z technologią na Uczelni. Moduły, które wchodzą w skład pakietu Uczelnia 3.0 bazują na rozwiązaniach chmurowych. Rozwiązania dobierane są indywidualnie w oparciu o szczegółowy zakres wymagań oraz szereg dodatkowych, precyzyjnie analizowanych czynników. Stosowanie rozwiązań Cloud by Asseco zapewnia ciągły dostęp do świadczonych usług oraz możliwość ich łatwego skalowania w zależności od zakresu projektu. Na Uczelniach są także realizowane wdrożenia hybrydowe, które polegają na połączeniu korzyści zasobów chmury Asseco z infrastrukturą własną Uczelni.