Rewolucja na uczelni, czyli E-Vistula dla E-Studentów.

Portal E-Vistula dla e-studentów to innowacyjne narzędzie dla studentów, absolwentów Uczelni Vistula i pracodawców. Prace nad projektem weszły właśnie w końcową fazę. Portal ma być gotowy na jesieni. Część informatyczną portalu przygotowali eksperci z Asseco Data Systems.

 

Portal jest obecnie w fazie testów z grupą fokusową. Sprawdzamy, czy wszystko działa – powiedziała dyrektor Biura Karier Akademii Finansów i Biznesu Vistula Margarita Kuliś. – Projekt został już zaprezentowany pracodawcom, którzy wystawili mu wysokie oceny.

Założenie jest proste. Młodzi mają ambicje, by znaleźć satysfakcjonującą i dobrze płatną pracę. Z drugiej strony są pracodawcy, którzy potrzebują wykwalifikowanej kadry z konkretnym wykształceniem i kompetencjami. Portal łączy wszystkie kanały komunikacji między nimi. Ułatwia i przyśpiesza rekrutację, pozwala też wyłowić prawdziwe perełki.

Projekt jest bardzo praktyczny i idealnie wpisuje się w misję Akademii Finansów i Biznesu Vistula, która kładzie nacisk właśnie na praktykę oraz biznesowe i indywidualne podejście w kształceniu. Studenci mogą decydować, czego chcą się uczyć i w którym kierunku się rozwijać – dodała dyrektor Margarita Kuliś.

Portal Biura Karier Uczelni Vistula zawiera zintegrowany system badania kompetencji. To jeden z modułów portalu i jest już aktywny.

Test do badania kompetencji został opracowany przez wybitnego specjalistę ds. HR – Grzegorza Filipowicza i jego zespół. Badanie kompetencji może odbywać się na początku studiów i na koniec. To najkorzystniejsze rozwiązanie. Dla studentów – ponieważ oceny pokazują ich postęp, dla uczelni – bo wyniki świadczą o efektywności kształcenia i wskazują kierunki dalszego rozwoju.

Test bada nie tylko predyspozycje czy talenty, ale rzeczywiście posiadane kompetencje. Narzędzie składa się z ponad 30 różnych kompetencji takich jak np. dążenie do rezultatu, orientacja na klienta, praca zespołowa czy umiejętności cyfrowe. Na podstawie tych kompetencji są opracowane profile kompetencyjne, takie jak np. kierownik biura, sekretarka, asystent zarządu, specjalista ds. administracyjnych, konstruktor, geodeta, bloger czy manager ds. employer brandingu. Jest ich w sumie ponad 140.

W profilu kompetencyjnym, na diagramie, przedstawione są potrzebne sprawności i ich pożądany poziom. Test polega na tym, że stawia studenta, absolwenta, czy też inną osobę, w jakiejś konkretnej sytuacji powiązanej z pracą. Student musi wybrać z trzech odpowiedzi najlepszą i najgorszą.

Teraz badamy 5 kompetencji. Wybraliśmy te, które uważamy, że wszyscy studenci Uczelni Vistula powinni rozwijać, niezależnie od kierunku: wywieranie wpływu, praca zespołowa, orientacja zespołowa, komunikatywność i innowacyjność – mówi Margarita Kuliś.

Na test składa się 25 pytań. Odpowiedź zajmuje od pół godziny do godziny. Następnie osoba badana dostaje raport. Są w nim wskazówki, wykaz przydatnej literatury oraz linki do wystąpień TED.

Widzimy np. u pewnego studenta, że orientacja biznesowa jest na 4,5 – mówi Margarita Kuliś – to naprawdę bardzo wysoko, ale z pracą zespołową i komunikacją jest gorzej, choć 2,5 to jest dobry poziom. Mówimy mu więc: „Hej, masz taką świetną orientację biznesową, ale zobaczmy czego ci brakuje, gdzie są luki, co musisz robić, co poprawić, żeby iść dalej. I tu jest rozmowa z doradcą, która trwa od trzech do pięciu godzin.

Test kompetencji jest filarem portalu, który uruchamia Biuro Karier Uczelni Vistula, ale będzie on zawierał także inne moduły. Poprzez moduł dedykowany pracodawcom będą oni mogli połączyć swoje oferty z jednym z profili. To pozwoli im zrekrutować najodpowiedniejszego dla siebie kandydata.
Trzecim modułem jest wewnętrzny system ankietowania. Dzięki niemu Biuro Karier Uczelni Vistula będzie miało możliwość śledzenia losów absolwentów.

Projekt E-Vistula dla e-studentów realizowany przez Biuro Karier Uczelni Vistula jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

(źródło: warszawa.naszemiasto.pl)

Close Menu

Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia;
 2. Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  • przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  • przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 4. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 5. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 6. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 7. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 8. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.

POLITYKA PRYWATNOŚCI