Rozpoczynamy współpracę z Politechniką Śląską

6 lutego 2019 r. Rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk oraz Prezes Zarządu Asseco Data Systems Andrzej Dopierała podpisali umowę określającą zakres współpracy. Z gliwicką uczelnią techniczną będziemy pracować przede wszystkim na płaszczyźnie dydaktycznej, badawczej i organizacyjnej.

 

 

Studenci i doktoranci Politechniki Śląskiej będą mogli odbywać w Asseco praktyki i staże, a także pisać prace dyplomowe oraz doktorskie na tematy związane z obszarami naszej działalności. Po ukończeniu studiów będą mieli również szansę rozpocząć w Asseco karierę zawodową.

Politechnika Śląska jest szeroko otwarta na współpracę z całym otoczeniem społeczno-gospodarczym. Branża informatyczna jest obecnie najszybciej rozwijającą się gałęzią przemysłu pod względem tworzonych miejsc pracy, a także udziału w rynku pracy, zatem jest naturalne, że nasza uczelnia, kształcąc informatyków, poszukuje również partnerów wśród firm informatycznych. Z punktu widzenia przyszłego absolwenta bardzo ważny jest kontakt z przyszłym pracodawcą i praktyczne wypracowywanie tych cech, które są niezbędne w przyszłym środowisku pracy”– powiedział Rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk.

Planowane jest również uruchomienie wspólnych studiów MBA z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz zarządzania szkołą wyższą i zarządzania projektami, a także organizacja przedsięwzięć promujące informatykę oraz realizacja wspólnych projektów badawczych.

“Jednostki naukowe coraz częściej dostrzegają potrzebę współpracy również ze światem biznesu. Jestem dumny z tego, że zaufała nam kolejna prestiżowa polska uczelnia. Współpraca z Politechniką Śląską to dla nas możliwość realizowania wielu cennych projektów naukowo-badawczych wykorzystujących innowacyjne technologie. Bardzo cieszy nas też fakt, że uzupełni ona proces kształcenia studentów o cenne doświadczenie zdobyte podczas praktyk i staży zawodowych z zakresu informatyki” – powiedział wiceprezes zarządu Asseco Data Systems odpowiedzialny za sektor edukacji, Daniel Lala.

źródło: https://asseconews.pl

Close Menu

Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia;
 2. Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  • przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  • przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 4. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 5. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 6. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 7. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 8. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.

POLITYKA PRYWATNOŚCI