Wręczenie nagród w konkursie „Skomplikowane i proste. Młodzi uczeni o swoich badaniach”

Uroczystość wręczenia nagród laureatom XIV edycji konkursu odbyła się 14 lutego br., w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a poprzedziła posiedzenie Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

 

Konkurs organizowany przez redakcję miesięcznika Forum Akademickie, dedykowany jest pracownikom naukowym uczelni i instytutów badawczych oraz doktorantom, którzy nie ukończyli 35 roku życia. W nadesłanych pracach uczestnicy konkursu opisują badania, które prowadzili lub w których brali udział. Jury wybiera artykuły poprawne merytorycznie, sprawnie napisane, charakteryzujące się wyczuciem idiomu popularnonaukowego, ukazujące autentyczne zaangażowanie w wykonywane badania i świadomość stosowanych metod, obrazowe, odznaczające się oryginalnym pomysłem popularyzatorskim, czasem też wprowadzające osobistą refleksję na temat pracy badawczej. Honorowy patronat nad konkursem objął wicepremier Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Do tegorocznego konkursu „Skomplikowane i proste” nadesłano 70 prac, z których trzyosobowe jury w składzie: red. Magdalena Bajer, prof. Ewa Bartnik i red. Grzegorz Filip, przyznało trzy nagrody i cztery równorzędne wyróżnienia. Asseco Data Systems było fundatorem jednej z nagród za pierwsze miejsce. Nagrodę w imieniu spółki wręczył Grzegorz Pytkowski Pełnomocnik Zarządu ds. Edukacji.

I nagrodę otrzymała mgr Agnieszka Muzińska, geomorfolog, doktorantka Międzywydziałowych Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych na Uniwersytecie Warszawskim za artykuł: „Jak i dlaczego lodowce szarżują?”.

II nagroda trafiła do dr Agnieszki Franczyk-Cegły, filologa klasycznego, romanistki, bibliologa z Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu za artykuł: „Po starą księgę sięgam ze wzruszeniem…”.

III nagrodę przyznano mgr Annie Jesionek, farmaceutce, doktorantce w Katedrze i Zakładzie Farmakognozji Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego za artykuł: „Aromat bagna” (zostanie opublikowany w numerze 03/2019 FA).

źródło: forumakademickie.pl

Close Menu

Szanowna Użytkowniczko/Szanowny Użytkowniku

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (zwanego dalej „Rozporządzenie”) informuję, iż:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Asseco Data Systems S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Podolska 21, 81-321 Gdynia;
 2. Kontakt do Inspektora ochrony danych w Asseco Data Systems S.A. można uzyskać pod adresem e – mail: IOD@assecods.pl, tel.+48 42 675 63 60.
 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  • przygotowania odpowiedzi na zapytanie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia.
  • przesyłania informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej i programów automatyzujących na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną i w zw. z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawa telekomunikacyjnego (zgoda alternatywna) na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
 4. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przygotowania i przedstawienia odpowiedzi na zapytanie oraz do czasu cofnięcia przez Panią/Pana wyrażonej zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.
 5. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia/zapomnienia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Realizację wszystkich powyższych praw można zrealizować poprzez wniosek złożony na stronie https://www.daneosobowe.assecods.pl
 6. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Regulatora, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia.
 7. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest niezbędne do realizacji wniosku z zapytaniem. Jest Pan/Pani zobowiązana do ich podania, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości uzyskania odpowiedzi na wysłane zapytanie.
 8. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach przetwarzania danych osobowych podanych przy utworzeniu Konta i uzupełnianiu danych w nim zawartych oraz danych dotyczących aktywności w Serwisach (zgodnie z Polityką prywatności serwisu internetowego Asseco Data Systems S.A. Polityka prywatności)
  i aktywności związanej z naszą komunikacją mailową z Panią/Panem, a efektem takiego przetwarzania będzie dopasowanie informacji marketingowych dotyczących naszych produktów i usług, które mogą Panią/Pana zainteresować.

POLITYKA PRYWATNOŚCI