News

Asseco News Portal informacyjny Asseco Poland

 • Asseco jednym z największych fintechów na świecie wg IDC
  by Redakcja on September 15, 2023 at 9:12 am

  Asseco kolejny rok z rzędu znalazło się w zestawieniu IDC FinTech Rankings Enterprise Top 50. Jest to jedyna polska firma, która zakwalifikowała się do tej kategorii. Sprzedaż Grupy Asseco do sektora finansowego w 2022 r. przekroczyła 5,7 mld zł, co stanowi ponad 30 proc. jej ogólnych przychodów. Asseco w swojej ofercie posiada m.in. centralne systemy Artykuł Asseco jednym z największych fintechów na świecie wg IDC pochodzi z serwisu Asseco News.

 • Adam Góral wyróżniony Nagrodą 30-lecia Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji
  by Redakcja on September 13, 2023 at 11:53 am

  Twórca Grupy Asseco został nagrodzony za swój wkład w rozwój branży teleinformatycznej w Polsce. Asseco jest liderem cyfryzacji w Polsce i największą firmą IT w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Od ponad 30 lat tworzy zaawansowane technologicznie oprogramowanie dla firm z kluczowych sektorów gospodarki. Adam Góral wierzył, że przyszłością informatyki jest oprogramowanie. W pierwszych latach działalności skupił Artykuł Adam Góral wyróżniony Nagrodą 30-lecia Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji pochodzi z serwisu Asseco News.

 • Asseco partnerem technologicznym Polskiej Federacji Szpitali
  by Redakcja on August 29, 2023 at 3:42 pm

  Sprawnie działający szpital to placówka, w której lekarze mają m.in. dostęp do nowoczesnych i ergonomicznych technologii cyfrowych. Właśnie dlatego Polska Federacja Szpitali (PFSz), reprezentująca menedżerów ochrony zdrowia i lekarzy, współpracuje ze wszystkimi kluczowymi uczestnikami systemu opieki zdrowotnej, w tym dostawcami rozwiązań IT. Takim technologicznym partnerem PFSz zostało Asseco, które od lat wspiera podmioty lecznicze w Artykuł Asseco partnerem technologicznym Polskiej Federacji Szpitali pochodzi z serwisu Asseco News.

 • Asseco technologicznym partnerem Sieci Lekarzy Innowatorów
  by Redakcja on August 25, 2023 at 1:52 pm

  Rosnąca liczba pacjentów, a co się z tym wiąże coraz większa ilość danych medycznych to tylko niektóre wyzwania, z jakimi mierzą się dzisiaj lekarze. Rozwiązaniem są nowe technologie, które wykorzystane w formie odpowiednich narzędzi, mogą w znaczny sposób przyspieszyć i ułatwić pracę personelu medycznego. To jeden z powodów, dla którego Sieć Lekarzy Innowatorów Naczelnej Izby Artykuł Asseco technologicznym partnerem Sieci Lekarzy Innowatorów pochodzi z serwisu Asseco News.

 • Własne oprogramowanie i usługi z nim związane oraz silna dywersyfikacja biznesu podstawą kontynuacji stabilnego rozwoju Grupy Asseco w I półroczu 2023 roku
  by Redakcja on August 24, 2023 at 4:34 pm

  W I półroczu 2023 r. przychody ze sprzedaży Grupy Asseco przekroczyły 8,5 mld zł, co oznacza wzrost o 3% w stosunku do analogicznego okresu przed rokiem. 79% tej kwoty – ponad 6,7 mld zł – stanowiło oprogramowanie własne i usługi z nim związane. Zysk operacyjny wyniósł 793 mln zł, a zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej ukształtował Artykuł Własne oprogramowanie i usługi z nim związane oraz silna dywersyfikacja biznesu podstawą kontynuacji stabilnego rozwoju Grupy Asseco w I półroczu 2023 roku pochodzi z serwisu Asseco News.

Check what else we can do for you!

Find out about all our systems for higher education.