News

Asseco News Portal informacyjny Asseco Poland

 • Asseco najbardziej popularnym dostawcą rozwiązań core bankingu wśród polskich banków
  by Redakcja on February 6, 2023 at 10:02 am

  System Asseco CBS (Core Banking System) cieszy się największą popularnością wśród polskich banków, wynika z raportu „Przyszłość systemów centralnych. Czy już czas na chmurę?”. Według badania opracowanego przez Forum Technologii Bankowych, Microsoft oraz GFT aż 45 proc. respondentów korzysta z rozwiązania Asseco. 60 proc. użytkowników Asseco CBS (Core Banking System) to instytucje z aktywami do Artykuł Asseco najbardziej popularnym dostawcą rozwiązań core bankingu wśród polskich banków pochodzi z serwisu Asseco News.

 • Zainteresowanie rynkami zagranicznymi napędzi cyfryzację polskiej branży inwestycyjnej
  by Redakcja on February 1, 2023 at 1:13 pm

  Akcje spółek zagranicznych stanowią coraz większy odsetek w rodzimych portfelach. Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Inwestorów w 2022 r. było to niemal 30 proc., co oznacza wzrost o ok. 20 proc. w ciągu pięciu lat. Według ekspertów trend ten będzie się umacniał, co ma związek z wojną w Ukrainie i obawami dotyczącymi polskiego rynku. Nie Artykuł Zainteresowanie rynkami zagranicznymi napędzi cyfryzację polskiej branży inwestycyjnej pochodzi z serwisu Asseco News.

 • W jakie rozwiązania IT firmy będą inwestowały w 2023 r.?
  by Redakcja on January 24, 2023 at 12:33 pm

  W nowym roku organizacje będą dalej inwestowały w rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa. Obejmą one zarówno narzędzia do monitorowania infrastruktury IT pod kątem potencjalnych zagrożeń, usługi z obszaru threat intelligence, jak i analizy powłamaniowej (tzw. forensic), która pozwala określić jakie dane pozyskali cyberprzestępcy. Ten kierunek inwestycji jest poniekąd wymuszony rosnącą skalą zagrożeń. Żadna firma ani instytucja Artykuł W jakie rozwiązania IT firmy będą inwestowały w 2023 r.? pochodzi z serwisu Asseco News.

 • Cyberbezpieczeństwo, chmura, specjalizacja i większa funkcjonalność oprogramowania medycznego
  by Redakcja on January 23, 2023 at 3:46 pm

  Polska osiągnęła bardzo dużo w zakresie cyfryzacji służby zdrowia, czego doskonałymi przykładami są e-zwolnienia i e-recepty. Jest jednak wiele obszarów, które wciąż wymagają wspólnej pracy ustawodawców, placówek medycznych i partnerów technologicznych. Krzysztof Groyecki, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland, odpowiedzialny za obszar rozwiązań dla sektora opieki zdrowotnej wskazuje najważniejsze trendy i wyzwania w zakresie cyfryzacji. Przyspieszenie wdrożenia Artykuł Cyberbezpieczeństwo, chmura, specjalizacja i większa funkcjonalność oprogramowania medycznego pochodzi z serwisu Asseco News.

 • Działalność akwizycyjna Asseco
  by Redakcja on January 17, 2023 at 11:39 am

  Od 2004 r. Grupa Asseco dokonała ponad 120 akwizycji. Większość z nich to działania zrealizowane poza Polską, co sprawia że blisko 90 proc. przychodów firmy pochodzi z rynków zagranicznych. Jakimi kryteriami kieruje się Asseco szukając nowych spółek? Działalność w tym obszarze podsumował Marek Panek, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland, odpowiedzialny za rozwój Grupy Kapitałowej. Asseco poszukuje Artykuł Działalność akwizycyjna Asseco pochodzi z serwisu Asseco News.

Check what else we can do for you!

Find out about all our systems for higher education.