News

Asseco News Portal informacyjny Asseco Poland

 • Asseco liderem relacji inwestorskich wg badania „Parkietu”
  by Redakcja on April 12, 2024 at 10:13 am

  Inwestorzy indywidualni uznali Asseco za najlepiej komunikującą się z rynkiem firmę w badaniu relacji inwestorskich spółek z indeksu WIG30. Zestawienie przygotował dziennik „Parkiet”. Asseco zdobyło w nim 4,4 pkt, co jak podkreśliła redakcja, jest imponującym wynikiem. Spółka otrzymała też wysokie noty od inwestorów instytucjonalnych  i analityków. W sumie Asseco zdobyło najwięcej punktów w całym badaniu. Artykuł Asseco liderem relacji inwestorskich wg badania „Parkietu” pochodzi z serwisu Asseco News.

 • Resovia Robotics jedzie na Mistrzostwa Świata Robotów!
  by Redakcja on April 9, 2024 at 10:50 am

  Drużyna 60027A „Resovia Cyber Stars” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Rzeszowie została Mistrzem Polski w Robotyce! Tym samym zdobyła awans do Mistrzostw Świata, które odbędą się w Stanach Zjednoczonych. Jest to jedyna drużyna w kategorii Middle School – czyli uczniów w wieku 12-16 lat, która będzie reprezentowała Polskę na tych największych na świecie zawodach Artykuł Resovia Robotics jedzie na Mistrzostwa Świata Robotów! pochodzi z serwisu Asseco News.

 • AI Act, regulacje odpowiedzią na technologię
  by Redakcja on April 8, 2024 at 2:32 pm

  AI Act, czyli Akt w sprawie sztucznej inteligencji został w marcu zatwierdzony przez Parlament Europejski. Akt ten ma stworzyć kompleksowe ramy wykorzystywania sztucznej inteligencji w Unii Europejskiej przy zapewnieniu bezpieczeństwa oraz jednocześnie wspierając innowacje. Przyczyną wprowadzenia AI Act jest szybki rozwój rozwiązań technologicznych bazujących na sztucznej inteligencji, który wiążę się z nowymi rodzajami ryzyka lub Artykuł AI Act, regulacje odpowiedzią na technologię pochodzi z serwisu Asseco News.

 • Rzeczywistość po ataku ransomware
  by Redakcja on March 29, 2024 at 12:06 pm

  Jak przebiega kontakt z cyberprzestępcami żądającymi okupu po ataku ransomware?  Dlaczego niektóre organizacje decydują się na jego opłacenie? Jakie techniki stosują hakerzy i z jakich form płatności korzystają? Krzysztof Dyki, Prezes ComCERT z Grupy Asseco w rozmowie z Business Insider Polska opowiedział również o dylematach etycznych i implikacjach prawnych decyzji o zapłaceniu okupu, a także Artykuł Rzeczywistość po ataku ransomware pochodzi z serwisu Asseco News.

 • Bardzo udany rok dla Asseco. Wzrost organiczny oraz dobre perspektywy na kolejne kwartały.
  by Redakcja on March 27, 2024 at 5:59 pm

  W 2023 roku Grupa Asseco osiągnęła 16,9 mld zł przychodów ze sprzedaży. Sprzedaż własnych produktów oraz usług informatycznych przekroczyła 13,2 mld zł. Zysk operacyjny wyniósł ponad 1,6 mld zł. Zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej osiągnął poziom 483 mln zł, co oznacza drugi pod względem wartości zysk netto w historii Grupy. Wyniki Asseco są bardzo Artykuł Bardzo udany rok dla Asseco. Wzrost organiczny oraz dobre perspektywy na kolejne kwartały. pochodzi z serwisu Asseco News.

Check what else we can do for you!

Find out about all our systems for higher education.